Coraz częściej zdarza się, że pracownicy wolnych zawodów (graficy komputerowi, programiści, tłumacze) wolą pracować w zaciszu własnego domu. Wydawać by się mogło, że praca w domu to rozwiązanie idealne. Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że w domowym zaciszu częściej jesteśmy narażeni na sytuacje przez które nie będziemy mogli się skupić na czynnościach, które musimy wykonać.

Alternatywą jest coworking, który rozwiązuje dany problem. Czym jest i jakie daje korzyści?

Praca w domu jest dobrym rozwiązaniem jednak w sytuacji, gdy mamy dzieci, żonę i męża mogą zdarzyć się sytuację, kiedy nie będziemy mieć czasu, aby zająć się sprawami firmy. Kolejną wadą tego rozwiązania jest brak wychodzenia z domu i komunikacji międzyludzkich. Właśnie, aby uniknąć takich sytuacji powstał coworking. Rozwiązanie to sprawia, że praca staje się nie tylko łatwiejsza lecz także bywa bardziej przyjemna przez wzgląd na to, że pracujemy w specjalnie do tego celu przystosowanym pomieszczaniu i otrzymujemy profesjonalne stanowisko pracy.

Coworking sprawia, że nie musimy pracować samotnie – wybierając biuro coworkingowe bez problemu możemy umawiać się na spotkania z klientami. Co więcej będziemy mieć możliwość zaplanować nasze działania w sposób pozwalający oddzielić obowiązki służbowe od życia prywatnego.

Kolejną zaletą coworkingu jest dostęp do korespondencji, którą możemy odebrać poza miejscem pracy – uczyni to obsługa biura, w którym wynajmujemy pomieszczenie,

Coworking