Car sharing to coraz bardziej popularna usługa, która jest już dostępna w kilku największych miastach w Polsce, ale biorąc pod uwagę, że właściciele firm oraz osoby prywatne bardzo chętnie korzystają z jej usług, to z pewnością wkrótce zaczną otwierać się nowe firmy, które sprawią, że przedsiębiorcy będą mogli wynająć samochód na określony czas, a koszty poniesione z tym wydatkiem będą mogli wliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Firmy oferujące samoobsługowy wynajem samochodów mają w miastach kilka punktów, w których stacjonują auta. Jeżeli ktoś pilnie potrzebuje samochodu może wynająć go online, dzięki specjalnej aplikacji. Przy pomocy aplikacji otwiera się i zamyka samochód. Zazwyczaj auto jest w pełni zatankowane, ale jeśli wypożyczamy go na dłużej, w schowku można znaleźć kartę flotową, dzięki której można dotankować pojazd.

Nie ma wątpliwości, że codziennością przedsiębiorcy są podróże na spotkania z klientami, do hurtowni, sklepów, siedziby firmy itp. Bez wątpienia jeśli wykorzystujemy usługę car sharing do celów służbowych możemy zaliczyć to do kosztów uzyskania przychodu, przy czym potrzebna jest do tego faktura, dokumentująca wypożyczenie samochodu.

Jak rozliczyć car sharing?